django - en to eu translation catalogue (174 entries)

en:  By %(filter_title)s
eu: Irizpidea: %(filter_title)s

en: %(app)s administration
eu: %(app)s kudeaketa

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
eu[0]: %(name)s %(count)s  ondo aldatu da.
eu[1]: %(count)s %(name)s ondo aldatu dira.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
eu[0]: Emaitza %(counter)s
eu[1]: %(counter)s emaitza

en: %(full_result_count)s total
eu: %(full_result_count)s guztira

en: %(name)s with ID "%(key)s" doesn't exist. Perhaps it was deleted?
eu: "%(key)s" ID dun %(name)s ez dira existitzen. Agian ezabatua izan da?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
eu[0]: Guztira %(total_count)s aukeratuta
eu[1]: Guztira %(total_count)s aukeratuta

en: 0 of %(cnt)s selected
eu: Guztira %(cnt)s, 0 aukeratuta

en: Action
eu: Ekintza

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Add
eu: Gehitu

en: Add %(name)s
eu: Gehitu  %(name)s

en: Add %s
eu: Gehitu %s

en: Add another %(model)s
eu: Gehitu beste %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
eu: Gehitu beste %(verbose_name)s bat

en: Added "%(object)s".
eu: "%(object)s" gehituta.

en: Added {name} "{object}".
eu: {name} "{object}" gehitu.

en: Added.
eu: Gehituta

en: Addition
eu: Gehitzea

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: All
eu: Dena

en: All dates
eu: Data guztiak

en: Any date
eu: Edozein data

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
eu: Ziur zaude %(object_name)s "%(escaped_object)s" ezabatu nahi dituzula? Erlazionaturik dauden hurrengo elementuak ere ezabatuko dira:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
eu: Ziur zaude aukeratutako %(objects_name)s ezabatu nahi duzula? Objektu guzti hauek eta erlazionatutako elementu guztiak ezabatuko dira:

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Cannot delete %(name)s
eu: Ezin da %(name)s ezabatu

en: Change
eu: Aldatu

en: Change %s
eu: Aldatu %s

en: Change history: %s
eu: Aldaketen historia: %s

en: Change my password
eu: Nire pasahitza aldatu

en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

en: Change selected %(model)s
eu: Aldatu aukeratutako %(model)s

en: Change:
eu: Aldatu:

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
eu: "%(object)s" aldatuta - %(changes)s

en: Changed {fields} for {name} "{object}".
eu: {fields}-(e)tik {name} "{object}" aldatatuta.

en: Changed {fields}.
eu: {fields} aldatuta.

en: Clear selection
eu: Garbitu hautapena

en: Click here to select the objects across all pages
eu: Egin klik hemen orri guztietako objektuak aukeratzeko

en: Close
eu: Itxi

en: Confirm password:
eu: Berretsi pasahitza:

en: Currently:
eu: Oraingoa:

en: Database error
eu: Errorea datu-basean

en: Date/time
eu: Data/ordua

en: Date:
eu: Data:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete multiple objects
eu: Ezabatu hainbat objektu

en: Delete selected %(model)s
eu: Ezabatu aukeratutako %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
eu: Ezabatu aukeratutako %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
eu: Ezabatu?

en: Deleted "%(object)s."
eu: "%(object)s" ezabatuta.

en: Deleted {name} "{object}".
eu: {name} "{object}" ezabatuta.

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
eu: %(class_name)s klaseko %(instance)s instantziak ezabatzeak erlazionatutako  objektu hauek ezabatzea eragingo du:
    %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
eu: %(object_name)s '%(escaped_object)s' ezabatzeak erlazionatutako objektu babestu hauek ezabatzea eskatzen du:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
eu: %(object_name)s ezabatzean bere '%(escaped_object)s' ere ezabatzen dira, baina zure kontuak ez dauka baimenik objetu mota hauek ezabatzeko:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
eu: Aukeratutako %(objects_name)s ezabatzeak erlazionatutako objektu babestu hauek ezabatzea eskatzen du:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
eu: Aukeratutako %(objects_name)s ezabatzeak erlazionatutako objektuak ezabatzea eskatzen du baina zure kontuak ez dauka baimen nahikorik objektu mota hauek ezabatzeko:

en: Deletion
eu: Ezabatzea

en: Django administration
eu: Django kudeaketa

en: Django site admin
eu: Django kudeaketa gunea

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
eu: Idatzi pasahitz berria <strong>%(username)s</strong> erabiltzailearentzat.

en: Enter a username and password.
eu: Sartu erabiltzaile izen eta pasahitz bat.

en: Filter
eu: Iragazkia

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
eu: Lehenik idatzi erabiltzaile-izena eta pasahitza. Gero erabiltzaile-aukera gehiago aldatu ahal izango dituzu.

en: Forgotten your password or username?
eu: Pasahitza edo erabiltzaile-izena ahaztu duzu?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll email instructions for setting a new one.
eu: Pasahitza ahaztu duzu? Idatzi zure helbide elektronikoa eta berri bat ezartzeko jarraibideak bidaliko dizkizugu.

en: Go
eu: Joan

en: Has date
eu: Data dauka

en: History
eu: Historia

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
eu: Bat baino gehiago hautatzeko, sakatu "Kontrol" tekla edo "Command" Mac batean.

en: Home
eu: Hasiera

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
eu: Ez baduzu mezurik jasotzen, ziurtatu izena ematean erabilitako helbide berdina idatzi duzula eta egiaztatu spam karpeta.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
eu: Elementuak aukeratu behar dira beraien gain ekintzak burutzeko. Ez da elementurik aldatu.

en: Log in
eu: Sartu

en: Log in again
eu: Hasi saioa berriro

en: Log out
eu: Irten

en: LogEntry Object
eu: LogEntry objetua

en: Models in the %(name)s application
eu: %(name)s aplikazioaren modeloak

en: My actions
eu: Nire ekintzak

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: No
eu: Ez

en: No action selected.
eu: Ez dago ekintzarik aukeratuta.

en: No date
eu: Datarik ez

en: No fields changed.
eu: Ez da eremurik aldatu.

en: No, take me back
eu: Ez, itzuli atzera

en: None
eu: Bat ere ez

en: None available
eu: Ez dago ezer

en: Objects
eu: Objetuak

en: Page not found
eu: Ez da orririk aurkitu

en: Password change
eu: Aldatu pasahitza

en: Password reset
eu: Berrezarri pasahitza

en: Password reset confirmation
eu: Pasahitza berrezartzeko berrespena

en: Past 7 days
eu: Aurreko 7 egunak

en: Please correct the error below.
eu: Mesedez zuzendu erroreak behean.

en: Please correct the errors below.
eu: Mesedez zuzendu erroreak behean.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
eu: Idatzi kudeaketa gunerako %(username)s eta pasahitz zuzena. Kontuan izan biek maiuskula/minuskulak desberdintzen dituztela.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
eu: Idatzi pasahitz berria birritan ondo idatzita dagoela ziurta dezagun.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
eu: Idatzi pasahitz zaharra segurtasun arrazoiengatik eta gero pasahitz berria bi aldiz, akatsik egiten ez duzula ziurta dezagun.

en: Please go to the following page and choose a new password:
eu: Zoaz hurrengo orrira eta aukeratu pasahitz berria:

en: Popup closing...
eu: Popupa ixten...

en: Recent actions
eu: Azken ekintzak

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove from sorting
eu: Kendu ordenaziotik

en: Reset my password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Run the selected action
eu: Burutu aukeratutako ekintza

en: Save
eu: Gorde

en: Save and add another
eu: Gorde eta beste bat gehitu

en: Save and continue editing
eu: Gorde eta editatzen jarraitu

en: Save and view
eu: Gorde eta ikusi

en: Save as new
eu: Gorde berri gisa

en: Search
eu: Bilatu

en: Select %s
eu: Aukeratu %s

en: Select %s to change
eu: Aukeratu %s aldatzeko

en: Select %s to view
eu: Aukeratu %s ikusteko

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
eu: Hautatu %(total_count)s %(module_name)s guztiak

en: Server Error <em>(500)</em>
eu: Zerbitzariaren errorea <em>(500)</em>

en: Server error
eu: Zerbitzariaren errorea

en: Server error (500)
eu: Zerbitzariaren errorea (500)

en: Show all
eu: Erakutsi dena

en: Site administration
eu: Webgunearen kudeaketa

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
eu: Zerbait gaizki dago zure datu-basearen instalazioan. Ziurtatu datu-baseko taulak sortu direla eta dagokion erabiltzaileak irakurtzeko baimena duela.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
eu: Ordenatzeko lehentasuna: %(priority_number)s

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
eu: %(count)d %(items)s elementu ezabatu dira.

en: Summary
eu: Laburpena

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
eu: Eskerrik asko webguneari zure probetxuzko denbora eskaintzeagatik.

en: Thanks for using our site!
eu: Mila esker gure webgunea erabiltzeagatik!

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
eu: %(name)s "%(obj)s" ondo ezabatu da.

en: The %(site_name)s team
eu: %(site_name)s webguneko taldea

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
eu: Pasahitza berrezartzeko loturak baliogabea dirudi. Baliteke lotura aurretik erabilita egotea. Eskatu berriro pasahitza berrezartzea.

en: The {name} "{obj}" was added successfully.
eu: {name} "{obj}" ondo gehitu da.

en: The {name} "{obj}" was added successfully. You may add another {name} below.
eu: {name} "{obj}" ondo gehitu da. Beste {name} bat gehitu dezakezu jarraian.

en: The {name} "{obj}" was added successfully. You may edit it again below.
eu: {name} "{obj}" ondo gehitu da. Aldaketa gehiago egin ditzazkezu jarraian.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully.
eu: {name} "{obj}" ondo aldatu da.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully. You may add another {name} below.
eu: {name} "{obj}" ondo aldatu da. Beste {name} bat gehitu dezakezu jarraian.

en: The {name} "{obj}" was changed successfully. You may edit it again below.
eu: {name} "{obj}" ondo aldatu da. Aldaketa gehiago egin ditzazkezu jarraian.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
eu: Errore bat gertatu da. Errorea guneko kudeatzaileari jakinarazi zaio email bidez eta laster egon beharko luke konponduta. Barkatu eragozpenak.

en: This month
eu: Hilabete hau

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
eu: Objektu honek ez dauka aldaketen historiarik. Ziurrenik kudeaketa gunetik kanpo gehituko zen.

en: This year
eu: Urte hau

en: Time:
eu: Ordua:

en: Today
eu: Gaur

en: Toggle sorting
eu: Txandakatu ordenazioa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown content
eu: Eduki ezezaguna

en: User
eu: Erabiltzailea

en: View
eu: Ikusi

en: View %s
eu: %s ikusi

en: View on site
eu: Webgunean ikusi

en: View selected %(model)s
eu: Ikusi aukeratutako %(model)s

en: View site
eu: Webgunea ikusi

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
eu: Barkatu, eskatutako orria ezin daiteke aurkitu

en: We've emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
eu: Zure pasahitza ezartzeko jarraibideak bidali dizkizugu email bidez, sartu duzun helbide elektronikoa kontu bati lotuta badago. Laster jaso beharko zenituzke.

en: Welcome,
eu: Ongi etorri,

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I'm sure
eu: Bai, ziur nago

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
eu: %(username)s bezala autentikatu zara, baina ez daukazu orrialde honetara sarbidea. Nahi al duzu kontu ezberdin batez sartu?

en: You don't have permission to view or edit anything.
eu: Ez duzu ezer ikusi edo ezabatzeko baimenik.

en: You may edit it again below.
eu: Aldaketa gehiago egin ditzazkezu jarraian.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
eu: Mezu hau %(site_name)s webgunean pasahitza berrezartzea eskatu duzulako jaso duzu.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
eu: Zure pasahitza ezarri da. Orain aurrera egin eta sartu zaitezke.

en: Your password was changed.
eu: Zure pasahitza aldatu egin da.

en: Your username, in case you've forgotten:
eu: Zure erabiltzaile-izena (ahaztu baduzu):

en: action flag
eu: Ekintza botoia

en: action time
eu: Ekintza hordua

en: and
eu: eta

en: change message
eu: Mezua aldatu

en: content type
eu: eduki mota

en: log entries
eu: log sarrerak

en: log entry
eu: Log sarrera

en: object id
eu: objetuaren id-a

en: object repr
eu: objeturaren adierazpena

en: user
eu: erabiltzailea
